Barometras, tai yra toksai prietaisas slėgiui matuoti. Kuomet tiriamame plote nustatoma, kokia jėga veikia atmosfera ar dujos. Štai apsiniaukė oras ir slėgis padidėjo, debesys užplūdo galvą ir pradėjo slėgti ir viduje. Kokiu prietaisu galima tai pamatuoti? Ar būtinas kažkoksai aparatėlis kūne, kuris suprastų ir nustatytų kas žmogui yra? Kiek ten visko? Emocija gal taip nenustatoma? Bet jeigu ją veikia debesys, o atmosferos slėgį pamatuoti gali, tai kuomet nuotaika subjurusi dėl prasto oro, galima ją įvardinti barometro parodymo duomenimis? Ar išvis reikia kad būtų ivardinta, gal tiesiog rūpintis panaikinimu to, ko nepageidauji savyje? Bet kai žinai tiksliai kiek ir ko yra, tai paprasčiau nuspręsti kaip viską užbaigti. 

Santariškių ligoninės koridorius

Mes kiekvieną dieną užbaigiame kas buvo, pažymime praėjusį laiką kaip "vakar" ir judame bei stebime toliau, pasaulį šį, suteiktą gimimo dovana. Kartais visokie išbandymo koridoriai pasitinka ir nuveda prie pagalbos langelio, kur jau pats sau nebeižai anei kaip ir bepadėti. Kažkas kitas iš šalies mato geriau kas ir kur tavyje yra ne taip. Ko gero su visokiais debesimis taip yra - ir fiziniais ir emociniais. Tik reikia pripažinti, jog problema yra ir jau niekur kitur nesidėsi, kaip tik ieškosi koridoriaus, kuris tave gelbės ir ves.
Simboliškai šis metas sutampa su tamsos atėjimu. Ne be reikalo mokyklose dabar atostogų metas. Persukus laikrodžius ir ne vienas suaugęs gali likti pasimetęs, kaip jam taip vėlai pavyksta atsikelti ir padaugėjo laiko vakare. Staiga iš niekur pasitinka tamsa ir pasveikina sumėtydama pėdsakus kas kaip kada. Vanduo ima darytis dilgčiojantis kaip su adatomis, vis dažniau matosi ryškios žvaigždės ir slenka slenka palengva šalčio laukas it banga apgobia. Tai iš dangaus debesimis slegia, tai ryte rūku pakyla.
02

Dabar vėlinių laike prisimenamos tradicijos, uždegti žvakeles ant kapų. Nuolatos jas uždegti gerai yra. Visai nėra svarbu kad arti mirusio kūno. Dvasia nebesilaiko materialaus pavidalo nusimesto. Kaip sudėvėtas rūbas, taip ir kūnas paliekamas, o žvakių šviesa visada gerai, nors nebūtina kapinėse visiems sutartu laiku taip daryti, bet juk "naujametinių fejerverkų" neuždrausi. Atneštinė helovyno šventė senoliai sako kad išdarko tradicijas ir skatina priešingai paminėti susikaupimo laiką paverčiant jį nepagarbiu išėjusiesiems maskaradu. Bet tarkim jeigu tas kuris išeina norėtų būti taip paminimas po mirties, tai gal ir nieko tokio, na o Lietuviškoje sampratoje vėlinės tai laidotuvės vasaros praeitos, kada dvasios eina į medžius ir juose iki saulėgrįžos apsigyvena.
Yra ir daugiau ko negalima šiuo metu, pavyzdžiui žvejoti lašišų o gal ir daugiau ko. Indų ramadanas susilaikymą nuo seksualinių santykių skatina, tamsoje daugiau blogio veikia ir taip matomai saugomasi. Gamtoje visi ciklai natūralūs ir tolygūs, net kiekviena audra ateina įspėdama ir įsiūžia prieš visu stiprumu paimdama. Tad jeigu laukia rimties periodas prieš akis ta moliūgų šventė niekaip kitaip tik rami ir turėtų būti. Visada ir buvo, gal šiuo metu netikėjimas religija prideda atitolti nuo tradicijos arba jos priskyrimas religinei šventei. Viską sau bet kada leidžiančiam piliečiui visoks susilaikymas ir apribojimai, kol įstatymais nenustatytia kitaip, gali pasirodyti dogmatiški ir tai iš tiesų yra tikėjimo klausimas, tačiau nebūtinai religija nustato kaip tikėti. Gamta mokina taip pat, tai jau ir fizikos dėsniai, bei žamė pati taip jaučiasi. Kas čia tokio atšvęsti kiek kitaip? Pasaulis taip daro ir kultūrą Helovyno atnešė kaip normą. Ko gero abiejų švenčių priėmimas pernelyg skirtingas, jeigu priimi vieną tai atmeti kitą. Šioje vietoje rinktis reikia kur daugiau tikrumo, arba viską švęsti iš eilės paviršutiniškai. 

stress

Dabar klausimas ar senovėje žmonės stresavo? Pats žodis naujadaras matomai iš angliakalbių tautų ivestas. Žmonės bijojo, gyveno nežinioje, buvo neužtikrinti savo ateitimi ar blogai jautėsi, juos kankino nerimas. Tada kai įvardindavo savo padėtį suprantamai, rasdavo priešnuodžius greitai, nes suvokdavo kas jiems yra. Muzikėlės su garmoška troboje matrioškos ... Na esmė diedai tai jau seniai proseniai kapuose, bet būdami savo nerimo laiku gyvai susikurdavo šventes trobesiuose ar soduos. Vis tik jie išėjo or į nieką pavirto kūnai. O dvasia apgaubė kitą kūną, vaiko formose jie vėl lakstė. Neprisimena kokie buvo prote, bet žino tame kūne kur už fizinio yra. Tokia atmintis dvasinė retai kam tiksliais prisiminimais tampa iš gyvenimų praeitų, bet išminčiai sako, kad jeigu žmogus lavintų šiuos gebėjimus, tai jis leistusį pažinti savo dvasią ir atrastų daugel užmirštų tiesų ir dalykų. Bet ar tam supuvusiam diedui labai reikia viską tiksliai naujame kūne atminti, nuoskaudas ir akimirkas džiugias. Eini ir būni toliau, dabartyje. Intuicija dažnai kur reikia primena ir pasako kas ir kaip.
Grįžkime prie pačio žodžio stresas. Skamba kalbėsenoje kaip kratinys, nors mes gerai žinome, kad tai gali reikšti nerimą ir kitus jau išvardintus dalykus, tačiau sąmonė kalbos genetikoje nesuveda iki išganingojo atsakymo, nes protėvių dvasioje toksai atsakymas nepalaikomas tam žodžiui, kuris neegzistuoja tautos praeityje. Žmogus netiksliai kreipdamasis į protėvius, negauna palaikymo iš jų, nes šie jo nesupranta. Jeigu dvasios pasauliuose žodžiai negaliotų, tai kam ta malda aplamai reikalinga? Tai gi visos nuotaikų negandos įveikiamos visų pirma jas įsivardijus tinkamai ir sava kalba, tuomet galima laukti paramos.

Taip jau sutapo, kad didelė šventė atėjo pas mus. Jau nuo praeitų metų gruodžio perdarinėjamas projektas Didžioji numerologijos knyga pasiekė tokį etapą, kai gali veikti ir padėti situacijose. Nuoroda įkelta į viršutinį parinkčių skliautą, kuriame galite rasti daug žodžių, frazių vietovių, piliakalnių ir tt. Kur pabaiga nei pats nežinau. Galiu tik pridurti kad informacija vis dar pildoma, jai išbaigtumas nėra būtinas, kadangi telkiamasi į įvairovę ir kultūrinį skambesį, tai žodelių išties daug, kuriais galite atsakyti patys sau į rūpimus konkrečius klausimus su 14 400 įvestų žodžių ir frazių. Tiesiog klausimo laukelyje įrašykite žodžius, jeigu jie yra keli be tarpų. KlausimasTurėtųAtrodytiŠtaiTaip. Jokių taškų ar kitokių simbolių klausime neturėtų būti taip pat. Klausimą rekomenduoju supaprastinti kiek galima konkrečiau, pernelyg neišsiplėčiant. Jeigu turite aplamai klausimų, tai sutvarkyta pašto dėžutė dešiniame tinklapio šone padės susisiekti su manimi, Kęstučiu Ožalu. Kažkaip keista po kiekvienu savo rašto darbu pasirašinėti, bet gal atsiras dar kas nors, kas nori ir gali kažkuo pasidalinti, tai žinoti nuo ko taip pat pravartu. Tai iki sekančių raštų seneliuk su garmoška. Neliūdėk, kad suskilus jau galva. Gausi naują kadom nuns.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account