1982 Sumaištis baikonūre

  Baikonūras yra kosminių laivų uostas (kaip Kenedžio iškyšulys) Kazachijos stepių platybėse, į rytus nuo Aralo jū­ros. Čia pradėta tuometinės Tarybų Sąjungos kosmoso programa, vėliau dėl pinigų stygiaus pristabdyta. Šlovingieji Baikonūro laikai jau praeityje ir, atrodo, vargu ar sugrįš. Tais laikais, kai Tarybų Sąjunga dar klestėjo, įvyko keistas nutikimas, kuris labai panašus į fantastiką, nors informacija gauta iš patikimų šaltinių.


  Mokslininkai, tiriantys N S O šioje pasaulio dalyje, Aleksejus Zolotovas ir Vladimiras Ašaša papasakojo apie šį atsitikimą JAV žurnalistui Henriui Grisui. 1982 m. liepos 1 d. virš Baikonūro pakilimo lauko Nr. 1 keturiolika valandų kabėjo du neatpažinti skraidantys objektai. Kitą dieną pastebėjo trūkusias virinimo siūles, iš pakilimo aikštelės atramų iškritusius varžtus bei kniedės. Kitas N S O kabėjo virš artimiausios gyvenvietės, kurioje gyveno kosmodromo personalas. Sutrūkinėjo langų stiklai, stikliniai daiktai ir mūras.
  Po šio įvykio visa kosminė bazė nedirbo mažiausiai dvi savaites, reikėjo atidėti planuotus pakilimus. Per „geležinę uždangą" daugiau informacijos nepavyko gauti. Žinių tarnybos išties turėjo informacijos, kad tuo metu Baikonūras nedirbo, priežasties niekas nenurodė.


  © 2007 - 2019 Žvaigždžinys.lt
  Don't have an account yet? Register Now!

  Sign in to your account