1998 Sklendžianti vienuolė

  Pats žaviausias žmogaus psichikos sugebėjimas vadinamas levitacija. Tai daiktų ir, svarbiausia, kūno sklandymas. Le-vitaciją sukelia psichokinetinės galios. Kartais šis fenomenas pasireiškia ir pas mus, tačiau daž­niausiai jį naudoja Tibeto ir Mongolijos lamos. Budistų piligrimai iki XIV a. galėjo Tibeto vienuolyne Chaldan išvysti savo reformatoriaus Tsong Kaba kūną, sklendžian­tį 20 cm nuo žemės.


  1998 m. pavasarį sužinojau apie panašų „stebuklą", vykstantį Pietryčių Azijoje, Tailande. Per dienų dienas traukė minios žmonių iš visos šalies į Vat Tham Mongkon Thong šventyklą, esančią Kanchanburi provincijos vakaruose. Žmonės norėjo pamatyti tą fenomeną, maldauti išgydy­mo. Budistų vienuolė Anong Lanong kelis kartus per die­ną nusileidžia į uoloje iškaltą baseiną, esantį šventyklos viduje, ir medituoja.
  Keisčiausia, kad per meditacijas ji nejudėdama plūduriuoja lediniame vandenyje. Rankos sukryžiuotos ant krū­tinės, veidas pakeltas į dangų. Kiti bendruomenės nariai taip pat bandė plūduriuoti vandenyje, tačiau jiems pa­vyko tik kelias sekundes. „Sklendžianti vienuolė" Anong Lanong kaskart baseine plūduriuoja 45 min. Jos kūnas laikosi vandenyje be jokių pastangų. Ji būna transe ir nieko neprisimena.
  Išlipusi iš šalto vandens atsigręžia į įveikusius tolimą kelią lankytojus, kad šie būtų išgydyti nuo kūno ir dvasios negalių. Anong Lanong kam kojas paliečia, kam rankas ar nugarą, daugelis piligrimų pasakoja apie stebuklingus išgijimus.
  Garsas apie vienuolę pasklido po visą Tailandą. Vat Tham Mongkon Thong šventykla garsėja stebuklais jau tūkstan­tį metų.


  Don't have an account yet? Register Now!

  Sign in to your account