Erdvėje skaidosi mintys

  kokia tamsi tavo kraujo magija

  ar jau suradai, ko taip dažnai ieškai?

  kelias veda giliai, ten kur

  ...

  tik atsargiai, kad kokia klampynė neįtrauktų

  1958 Keistas susitikimas pietų ašigalyje

  Atrodo, kad nežemiška civilizacija veikia šeštajame mūsų žemyne Antarktidoje. Ir labai keistu būdu, naudodama mums nežinomas technologijas.
  1958 metais, suaktyvėjus geofiziniams tyrimams Pietų ašigalyje, vieną popietę du JAV geologai važiavo visureigiu Knokso žemės pakrante. Abu šnekėjosi, staiga už gero ki­lometro pamatė sūkurį. Iš pradžių jie pamanė, kad tai meteorologinis fenomenas, tačiau to negalėjo būti, nes oras buvo puikus, o atmosferinė anomalija negali vykti tokia­me nedideliame plote. Geologai pamanė, kad rusai ar japonai atlieka bandymus ir nusprendė stebėti.

  Privažiavę arčiau pamatė, kad sūkurys sudarytas ne iš sniego kristalų, o iš šilto aštraus kvapo garo. Sūkurys iš lėto sklaidėsi, o jo viduryje vyrai išvydo 2 m aukščio ir 8 m skersmens kupolo formos statinį. Mokslininkai dar manė, kad tai nežinomas gamtos feno­menas, galbūt vulkaninės kilmės, ir nubėgo prie stiklu žvil­gančio kupolo. Pribėgę pagalvojo, kad juos jau pralenkė, nes išvydo du žmones. Kraujas sustingo gyslose - tai nebu­vo žmonės, o gelsvi metro aukščio objektai, panašūs į blogai pripūstus oro balionus. Jie bejėgiškai sukosi, lingavo tai šen, tai ten. Šalia jų degė švieselės. Staiga objektai plyšo, iš jų iškilo melsvų žiežirbų kamuolys. Geologus apėmė paniš­ka baimė, jie ėmė bėgti link visureigio. Jau iš ten pamatė, kad vėl pakilo sūkurys. Dangus virš jo spindėjo. Sūkuriui nurimus, ant ledo nieko nebebuvo. Taiki sniego dykuma. Šio įvykio paslaptį užklojo Antarktidos sniego uždanga. Kartais ji šiek tiek prasiskleidžia.


  Don't have an account yet? Register Now!

  Sign in to your account