Jei jau tu čia,

  būk sveikas

  ... ar pirmąkart ar vėl sugrįžęs

  čia kur gyvena

  ...

  pas katrą gryčioj daug pertvarkos dedas...

  1966 Žmogus kandis iš vakarų Virdžinijos

  Ši mįslė tiktų žymaus serialo „X failai" scenarijui, tačiau tai buvo tikras atsitikimas, persiritęs siaubo banga per JAV Virdžinijos valstijos vakarinę dalį.
  1966 m. lapkričio 12 d. penki vyrai kasė duobę kapui, staiga nuo medžio nusklendė keistas padaras. Jis apsuko porą ratų virš darbininkų, vėliau šie apibūdino būtybę kaip „rudą vyrą su sparnais". Po minutės siaubinga būtybė, visai nepanaši į paprastą paukštį, pradingo tarp medžių.


  Tą patį vakarą visi apylinkėje aptarinėjo duobkasių nutikimą. Išaiškėjo, kad tas padaras jau ne vieną išgąsdino. Tų pačių metų vasarą viena gydytoja savo kieme pamatė beveik dviejų metrų padarą, kuris prasklendė pro ją. Moteris labai išsigando. Padaras priminė labai didelį drugį ar žmogaus ir kandies hibridą
  Viskas prasidėjo 1966 m. lapkričio mėnesį. Praėjo trys dienos nuo įvykio kapinėse ir dvi jaunos poros vėl sutiko „žmogų kandį". Sutuoktiniai Maletė ir Skaberis vidurnaktį važiavo apleista vietove, kurioje Antrojo Pasaulinio karo melais buvo sprogmenų sandėliai, vadinami „TNT zona". Si vietovė 11 km nuo Point Plezanto (Vakarų Virdžinija) miesto, kaip išaiškėjo, buvo padaro medžioklės plotas. 1966 m. naktį iš lapkričio 15 d. į 16 d. jis stovėjo šalikelėje ir žiurėjo į pro šalį važiuojantį automobilį. 1 audininkas Rodžeris Skaberis vėliau pasakojo, kad padaras „dviejų metrų aukščio ar dar didesnis", už nugaros buvo dideli nuleisti sparnai. Žmonės dar ilgai su siaubu prisimindavo dideles, raudonas, hipnotizuojančias akis. R. Skaberis iš baimės pradėjo važiuoti 150 km/h greičiu Point Plezanto kryptimi. Baimė tapo siaubu, kai visi keturi pastebėjo, kad pabaisa skrenda paskui. Ji skrido neaukštai, plačiai išskėtusi beveik 3 m ilgio sparnus, lik prie pat miesto žmogus kandis liovėsi persekioti. Apimti panikos žmonės kreipėsi į Point Plezanto šerifą. Sis visus keturis pažinojo ir, pamatęs jų išbalusius veidus, pa­tikėjo. Deputatas Milardas Holstedas ir keturi liudininkai patraukė į „TNT zoną" ieškoti monstro. Tą naktį žmogus kandis nebepasirodė, tačiau radijo imtuvas deputato au­tomobilyje sugavo keistus trukdžius. Jis skleidė panašų į per greitai besisukančios plokštelės garsą. Kitas 6 savaites pabaisą vėlai grįžtantys dažnai pastebė­davo Ohajo, kuris buvo pasienyje su to paties pavadini­mo valstija, apylinkėse. Sutuoktiniai Vemsliai ir jų draugė Marsela Benet su dukra Tina keliavo į svečius, kai virš
  „ TNT zonos" pastebėjo sukančią ratais raudoną šviesą. Prie draugų namo pirmoji iš automobilio išlipo ponia M. Benet su dukra ir sustingo iš siaubo. Iš už automobilio pakilo baisus padaras, didesnis nei žmogus su raudonai spindinčiom akim.
  Siaubo genami ponai Vemsliai ir vos ne alpstanti M. Benet su dukterimi puolė į namą. Tiek svečiai, tiek šeimininkai stingo iš baimės, kai pabaisa vaikštinėjo po verandą ir žiūrėjo pro langą į kambarį. Apsuptieji iškvietė policiją, tačiau jai atvykus pabaisa pasislėpė. Šis išgyvenimas taip smarkiai paveikė Marselą Benet, kad moteris ilgai gydėsi pas psichiatrą.
  Pabaisos pasirodymai truko iki 1966 m. gruodžio mėnesio. Vėliau ji pasitraukė ten, iš kur buvo atvykusi. Kai kurie apsišaukėliai ekspertai aiškino, kad tai buvusi gervė. Mįslę buvo bandoma įminti, vardinant kalakutą, lokį, pelėdą ir kitus gyvūnus.
  Siaubūno mįslė ligi šių dienų neišspręsta. Aišku, kad tai nebuvo masinė isterija, tai neigia gan panašūs liudijimai, išsamūs ir iš dalies policijos patvirtinti pasakojimai. Tikriausiai tai nebuvo ir biologams nežinoma gyvybės forma. Galime spėlioti, ar ta būtybė nežemiškos kilmės, ar dar neatrastas žemės gyvūnas. Peršasi mintis, kad mūsų pasaulio supratimas turėtų palikti vietos tokiems keistiems reiškiniams. „Kažkas" juk yra ten...


  Don't have an account yet? Register Now!

  Sign in to your account