IMG 20180822 191231   Patinka man bendrauti su žmonėmis, tačiau ne visuomet apie tą patį. Todėl viena iš priežasčių, kodėl rašau šį raštą, yra du ratai, kurie padėjo mėnulio mėnesio ciklo pabaigai tašką. O viskas prasidėjo taip ...

   Šiaip jau nemėgstu blogų vien dėl tokio blogo pavadinimo, bet matomai rašysena asmeniškėja, būtent dėl patirties, pereitos per patį. Tai supraskite, istorija, kurioje dalyvavau ir ką suvokiau - dalinuosi. Kadangi suvokimas savo pradžioje būna labai asmeninės formos, kada nors išsivaduojama nuo visko, tik laiko klausimas, kada ir kokioje formoje draugais patikimiausiais tampame vieni kitiems. O viskas prasidėjo nuo čia sakykim ...

   Daug skaičiau ir sužinojau, jog tam tikri akmenėliai gali mano uždarumą ir bendravimo vengimą suaktyvinti priešinga, o tai yra gydomąja kryptimi. Žodžiu kaip stebuklinga priemonė padės eiti į kontaktą su žmonėmis. Galbūt tai labai asmeniška, bet iki tol, kol priimi tai kaip kokią ligą ar fobiją. Taigi, ilgai taupiau, rinkau akmenėlius ir galiausiai pasidariau vėrinį. 

40524701 1939187116381164 39818276728995840 o   Tegul būna čia istorijos pradžia.

   Dabar kaip toliau jo poveikis ėmė veikti. Nešiojau dieną naktį, nusiimdamas tik sunkiai dirbant. Pirmieji pastebėjimai buvo tokie, kaip suvokiu jau tik dabar, kad akmenėliai paskatino judėti į santykio su žmonėmis paieškas žymiai aktyviau. Ne visada jie atveria pilnai pastebimas vietas laisvai reikštis, bet prideda stiprų impulsą ieškoti žmonių. Gerklės čakra iš tiesų tampa aktyvesnė, nuo-širdesnio bendravimo ieškant. Tačiau pats bendravimas yra žmogaus išmonės vaisius. Protas nustato to bendravimo kokybę ir galimybes, akmuo prideda širdžiai tikėjimo, kad jauti laiką, reikalingą susisiekti su žmonėmis. Toliau akmenėliai buvo nešiojami kelis mėnesius kol prasidėjo ...

 Prasidėjo rugpjūčio mėnesį Mėnulio Liūte jaunatis, kartu su Saule konjunkcijoje. Liūtas tikras pasirodymų meistras, gražios planetos ėjo drauge: merkurijus, selena bei Rahu. Akmenėliai paskubino susimąstyti apie įplaukimą į festivalio erdvę. Kaip tik vyko keletas, tai pasirinkau artimesnį pagal muzikinę kryptį - Yaga festivalį. Kaina buvo pakankamai ne maža, bet žinodamas kiek trankios muzikos laukia vykau šeštadienį. Taip nusprendžiau, nes buvau jau pamokytas, ką reiškia mėnulio delčios paskutinieji laipsniai perkant kompiuterį, kada teko gražinti naują daiktą iš karto garantiniam pakeitimui. Tai į festivalį Yaga atvykau jau keli laipsniai jaunatyje, po konjunkcijos, kaip tik per liūtį su žaibais. IMG 20180827 182359Tai aprimus nuėjau tą iš pirmos pažiūros milžinišką atstumą nuo parkingo iki festivalio vietos. Tai kaip ir Liūties išvengiau, o gyvybingumas jaunaties momentu buvo perplautas.
Kažkaip apsidūmojusios sąmonės žmonės ėmė kalbinti, bet su tokia būsena mano protas nebemoka susišnekėti, tiesiog pats gali imti jausti apsinešęs panašiai, todėl nuėjau statytis palapinės. Ant kalno grojo graži muzikėlė, ėjau nuo jos atokiau, kad garso lygmuo ir palapinių truputį aplink sumažėtų. Radau puikią vietelę ant šlaito. Tačiau ne už ilgo pasigirdo daug garsios ir ypač trankios muzikos. Nusprendžiau jog ištversiu, seniai neklausiau kažko taip smarkiai, tiesiog atvykau dėl to, jog paklausyčiau daug gražios muzikos. Yra žmonių kurie nepalankiai vertina garsų elektroniškumą, tačiau elektra yra gyvybės viena iš varomųjų jėgų ir visi garsai festivaliuose ir renginiuose pereina elektrinius filtrus, todėl mano manymu reikėtų vertinti patį atlikimą, derinimą, fantaziją, meninius gabumus ar dar kas patinka. Kaip nebūt ta scena siuntė gražius žemo dažnio garsus visą šeštadienio naktį. Sekmadienio naktį jau buvo per sunku suprasti kas vyksta toje miško scenoje. Jokių nuotraukų iš festivalio Yaga nepadariau. Galite pažiūrėti gal pas ką internete. Esmė dabar tebūnie jog telefonas iš karto išsikrovė dar tenuvykus. Berods būna pakrovimo info punktai, bet tuomet dar nežinojau ar nepastebėjau. Dabar apie tai ką pastebėjau.
IMG 20180825 121506Pastebėjau, kad žmonės rūko, klausosi muzikos, šoka, bendrauja, perka - parduoda. Kad gamta labai graži jau nuo parkingo buvo matyti. Hidrografinis draustinis ir dar ichtioploginis. Vandenys vandenėliai čia siaučia ypatingi, su plaukiojančių salelių ežere motyvais. Vieta tikrai graži, o ta jaunaties atmosfera kokia, lyg viskas prasidėtų  iš naujo. Tiesa tokiu metu sunku vieni kitiems pažiūrėti į akis. Mėnulis dar pasislėpęs, tai pramušti emocinį lauką viduje iš ties nelengva, ypač kai muzika užliūliuoja ir dar išlendi iš kokio miško žmonių 'n' amžių nematęs. Sunku save tada pamatyti jų akyse ir priimti, priimti save ir kitus, lūkesčius palikti, tikintis kažko tai. Įdomu tai, kaip gražiai visi sutaria.
Labai aktyvus bendrautojas nebuvau, bet akmenėliai skatino stebėti ir būti arti žmonių. Taigi klausimas festivaliams labai gyvenimiškas. Dabar jau aišku kad reikia klausti kaip sugyventi visiems su rūkymu NR1. dėl alkoholio tai klausimas numeris du, bet dėl skystųjų svaigalų atrskira erdvė, kurios galima išvengti. Alkoholio vartotojai dažnai būna komfortinio sėdėjimo ieškantys asmenys, tai renkasi kažkur pavėsinėse prie stalų ir galima drąsiai tvirtinti, jog alkoholis sodina, bet tai žinome visi jau nuo seno.

Ča jau kito festivalio patirtis. Yagoje manęs tik kartą tepaklausė ar neturiu Markių ir ar neturiu Žolės. Kažkodėl kai žmogus nebevartojantis, bet laisvai fantazuojantis, kaip save išreikšti, tai jau atrodo, kad svarbu kokie tai preparatai paveikia, o ne tai, jog įkvėpimas ateina grynai iš oro. Thc esantis rūkomose kanapėse atpalaiduoja, leidžia girdėti išsamiau sukoncentruojant dėmesį į klausą ir matyti jausmais, bet sąmonė aktyvioji ir blaivioji neišlieka, tad kūryboje tai nėra palankus rodiklis. Gal kažkas paprieštaraus, bet tai mano nuomonė. Apie Markes arba kitaip susintetintus grybus neturiu praktinių pastebėjimų, tiktai, jog sintetiniai dalykai aplamai netinkami yra vartojimui jokiam. Garantuotai yra tai, jog kas dirbtinai paveikia sąmonę matymais ar dar kokiais efektais, reikalauja didelių energetinių resursų. Ko gero nemirsite kažko panašaus pavartoję, bet ilgaamžiškumas ir veikimo kokybė nuo to gali nukentėti.

Čia geras pavyzdys būtų stacionarių kompiuterių grafikos korta. Jei žmogus žaidžia žaidimą ne pagal kompiuterinius duomenis tai tiesiog detalės veikdamos perkrautu reržimu gali sugesti, pakibti, persikrauti ir visaip kitaip atmetinėti tokius žaidimus. Nieko nesakau, būna kas rūko trylika metų ir plaučiams nieko, bet tada gali kita detalė sugesti. Esmė ta, jog žmogui sveikam norint likti, nereikia jokių rūkymų ir kitų išorinių kvaišinančių priemonių. Yra kas teigia jog ir vidinių, tokių kaip rebefingas nereikia, bet dabar apie išorines, sudėtingas sveikatai priemones, tai rūkymas, narkotikai ir alkoholis, ir kaip suderinti festivaliautojų poreikius, kada ypač kertasi rūkytojų erdvės su švaraus oro fanais nerūkančiaisiais?

Kad ir kaip buvo smagu Yagoje, parsivežiau klausimų, ar verta dar kažkur dalyvauti. Akmenėliai tai skatina eiti į bendravimą su žmonėmis. Gerai, gavau nuorodą, vykti į mėnulio pilnaties festivalį "Mėnuo Juodaragis". Susizgribau jau vėlokai, savaitei iki jo nebeliko bilietų. Vienintelis šansas paliktas organizatorių, tai atvykti į renginį dviračiu ir dar susimažinti taip kainą. Na iššūkis ne iš paprastųjų, bet 140 man kaip mėgstančiam minti su geru dviračiu atrodo normaliai. + 64 kilometrai dar grįžti iki savo pagrindinės būvimo kaime vietos. Iš viso festivaliui 200 km ir 5 paros. 

IMG 20180823 133940Kaip nebūt, uždarykim festivaliavimus Liūto ženkle pilnatimi. Viliojo daug lektorių ir šviesių žmonių paskaitos, grupių ir atlikėjų nieko nepažinojau, tai tema su magija ir burtais susijusi. Gerai, važiuokim pasižiūrėti, ir iki kauno nuvykęs autobusu maždaug ties raudondvariu pavijau dviratininkų grupę, kuri vyko į šventę. Pasirodė kad jie kažkur labai skuba, o mane taip traukė pasidainuoti ir pasigrožėti panemune, tad vykau kiek lėčiau pro Kulautuvos ir Vilkijos kaimų žvirkelius ir pamiškes. Iki pat Raudonės labai gražu ir vaizdinga. Kai saulutė šviečia tai tikrai įkvepia. Skridau kaip galaktikoje ne Lietuvos. Įkopiau Vilkijoje su visu dviračiu ir manta iki bažnyčios kažkokiais pėsčiųjų keliukais ir daugiau fantazija atšoko su dviračiu kilti į tuos 6 procentų kalnelius aplamai. 

IMG 20180822 202845Ties Raudone pavijau grupę antrą kart ir jau visi vykome prastu žvirkeliu apie 15 km kažkur į niekur rodės. Dulkinas kelias nuo pravažiuojančių mašinų ir nakvynės bei poilsio laukimas. Bet saulei besileidžiant atvykome. Kadangi mėnulis ėjo tą naktį pro plutoną, tai sapnavosi košmarai. Marsas, lilit, ketu netoliese, tikrai karma valėsi per sapnus, juodulius pakeldama. Toliau nuo ryto iš stovyklavietės išbėgo alkanas zuikis ir numovė laukais, kaip ir mes lėkėme į trasą. Jau truputį pasibendraudami ir linksmiau besijausdami taip ir Raseinius privažiavome žvirkeliu iki pat Kalnujų. Visa laimė kad pasidariau ...

 IMG 20180821 182804Batus iš virvės. Turbūt daugelis festivalyje ir keistuoliu galėjo dėl tokių palaikyti, bet dviračiu tikrai karštu oru pagyvino minimo padėtį. Patvarumas rankomis siūnant reikalauja įnagių ir patirties, bet iki pirmo sušlapimo bei kol virvės nesuspaustos, irimą patvarkyti galima. Šiaip gerai su virvėm tikrai buvo, bet lietus viską sušlapino ir jau tik basomis tokiu oru galima vaikščioti. Suprantu žmones, jie prisirišę prie šilumos, tvirto pagrindo po kojomis nori, kad patogu būtų. Daugiau basakojų sunku rasti buvo, bet šiaip pievos "Mėnuo juodaragyje XXI" buvo visai geros. Atvykome mes su dviratininkais ketvirtadienį vakare. Dar sustojome prie labai malonaus Paliepės tvenkinuko ir galiausiai pasiekėme festivalio teritoriją. Gavau palapinės numerį 66 tai mes iš ties pakankamai ankstyvi. Pasistatom palapines jau kas sau, dar radau vietos prie medelių dviračiui ir apsižiūrim. Kaimynai nors ne visai arti bet su visu stalu ir gėrimais šaukia ant ketvirtadalio kempingo užgertas fantazijas ir juokus, tai nuskubam pasidairyti.

Vieta - Molavėnų piliakalnis. Geriausia kad jau nuvažiuotumėte kada į ją ir pamatytumėte visą gamtos grožį ir kaip gerai ji tinka vasaros renginiams. Jaučiausi lyg televizijos laidoje, su senovės elementais, ypač einant pro amatų kiemą. Muzika ten tokia folk, grynai senimui, ir jaunimui aišku, bet tarkim pagaugų jau daugiau elektroninės muzikos scena nebe labai senimui o daugiau jaunimui bet ir senimui. Suprantate turbūt apie ką aš. Gražiai grojo, ne visi ir ne visados, bet grojančių buvo gražiai labai. Galėčiau pareklamuoti šioje vietoje grupę Undan ir Vėlių namus, pagal atmosferą ir aplamai tai ką jie daro. Ilgi taip vadinami "sound chekai" nemėgstu tokių pavadinimų, nes tada gali girdėti jaunimą kalbant žargonais " va ta politinė partija neturi mein steidžo." Tai žodžiu "sound chekas" yra garso patikra arba dažnių suvedimas gal jaunimui labiau skambės. Tai ilgai trukdavo visi tie sureguliavimai, tad galėjau pasivaikščioti į valias. Su savo virviniais batais kol jie nesušlapo o tada basomis. Na jau kai basomis tada jau matai pasaulį spalvomis tokiomis, kokios yra po kojomis. Kelias basomis įveikiamas tikrai, bet kai vaikštai su batais tai matai viską patogiai :) Žiodžiu dabar apie nepatogius dalykus...

Yra toksai reiškinys šiais laikais vadinamas dvasiniu turizmu. Kai vyksta kažkas panašaus į apeigas, bet galima tuo pat metu dalyvauti ir nedalyvauti, gerti alaus, rūkyti ir naudotis telefonais. Ar čia ta apeiga vyko tik už užuolaidų rato o daugiau nebesiskaito? Tai čia tokia daugiau komercinė improvizacija rodės kartkartėmis, o gal aš nesuprantu žemiškų bei juodosios, tai yra kraujinės magijos esmės, nes dar neteko matyti, kad kas piltų alų ant aukuro. Na kunigai geria vyna, o čia kad nori imkit ir gerkit visi, kas vaikų, derliaus ir sėkmės norit. Ačiū, bet ši dalis kažkaip primena vestuvines apeigas su močiute, kurios vardo nežinau, bet matos tikrai daug atlaikiusi ir mėgsta dėmesį. 

IMG 20180824 155856Kalbu apie aukuro vietą pagal žaibo trenktą ar kokį tai mirusį Molavėnų piliakalnio ąžuolą. Ten buvo tikrai gerų akimirkų, ypač su seserija sutartinių. Sutartinės tai ir yra tikroji magija ir burtai, kokį efektą jos palieka, turbūt visa kas festyvalyje buvo, šviesiausiai dabar žiūrisi. 

Buvo ir už jauną vaidilą einantis, ceremoniją vedė, suklusę žmonės atidarymą stebėjo. Laišką perkūnui į ugnį vos įkišo, iš kart danguje perkūnas dunduliu atsaką davė. Lyg bendraudamas. Nors pačioje atmosferoje ir trūko tikrumo, vis tos cigaretės ir koksai nors peršviečiamas alaus bokalas skraido akių lygmenyje. Bet galiu pasidžiaugti, kad girtais renginyje labiausiai tvėriausi kančiose tik palapinėje, miegant. IMG 20180824 182935

Šventės veiksmo teritorijoje labai vieni kitiems pakantūs, tačiau kaip jau minėjau nerūkančiūjų teisės pažeidžiamos į švarų orą laisvo judėjimo metu. Alaus vieni kitiems į gerkles nepilsto, bet kai klausaisi nuostabiai giedančių sutartinių, lyg ir privalai trauktis nuo dūmijančiųjų ir taip pastoviai, arba sėsk ir kvėpuok. Dvasinė energija buvo nepakankama perkūnui perkalbėti ir šeštadienio vakarą visą naktį lijo. Tai ir elektra dinginėjo ir šlapia ir šalta. Laužai kiek paguodė, bet perkūnas neįtikėjo šventėjų rimtumu perkalbant orus, o gal tokiu būdu palaiminimą siuntė?

Visko ir neišvardinsi kiek buvo. Kiekvienas savo kampu gyvenimą mato ir jį aprašyti gali. Virvę gali nusipirkti už 50 ir už 8 eurus. Viena bus rankomis austa, kita audimo mašina. Ar yra tarp jų skirtumas paklausiu aš be atsakymo. Grįžau per lietų, visiškai šlapias jau tik saulei leidžiantis. Sutikau daug gražių, šviesių, išmintingų ir šiaip pažystamų žmonių. Buvo gera, bet pavargau, nesuprantu, kaip festivalių negalima vis dar padaryti taip, kad poilsis juose miegant būtų realus kiekvienam, nepažeidžiant kito žmogaus miego. Ko gero tai spręsis kartu su rūkančiųjų ir nerūkančiųjų tarpusavio klausimais. 

IMG 20180827 173455

Važiuojant namo dainavau "Devynios marios Lioj sudijo, Sudija Sudijo Sudijula Tatato", buvau kaip ekstazėj, lietus, miškai, tušti keliai, kiek turi jėgų tiek rėk, tik ilgo kelio priešais matymas nuo lazdos perlenkimo sustabdo. Vadinasi, jeigu vartoji daug, tai nematai daug į priekį. Nematau daug į priekį ir aš nors ir nevartoju, bet jaučiu daug, kažkoks vidinis žinojimas neapleidžia, jog taip yra gerai. Tikiu taip ir yra, čia ir dabar.

O visi kas keikiasi tenori, kad būtų kuo daugiau žodžių ir efekto - žiežirbų. Jie keikiasi, kad jaustų gyvenimą, nes tylėdami bijo pasinerti į meditaciją ir pamatyti viduje slypinčias baimes. Tada keikdamiesi jaučiasi stiprūs ir laimingi. Pamokslavimo posakis, kuris man labiausiai patinka: Karma visus paveja :) Vistiek tenka pasinerti į save vienaip ar kitaip. Jau ir taip daug prisakyta, džiaugiuosi pabuvęs vienur kitur, organizatoriams visos ovacijos, visada yra kur patobulėti. Tolimesnių mėnulio nuotykių jau teks palūkėti, Liūtas yra Liūtas o dabar ateina Mergelė. Sveikinu visus ištvėrusius tris užtemimus, o mes su akmenėliais grįžome sveiki gyvi.

Aut. Kęstutis Ožalas
.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account